Nagy Lépés a Bajnoki Cím Felé!

Szombaton az ifistáink is pályára léptek Csongrádon a másik bajnok aspiráns otthonában. A fiúkra egy kemény mérkőzés várt hiszen a csongrádi alakulat a legfőbb vetélytárs a bajnoki címért folytatott versenyben. A mezőtúri fiatalok egy összeszedett igazi csapatmunkával diadalmaskodni tudtak a „tigrisek” otthonában (22 – 26). Ezzel egy nagy lépést tettek a dobogó legfelső fokáért. A tabellán átvették a mieink a vezetést egy ponttal megelőzve a csongrádiakat amihez hozzá tartozik hogy Boda Péter tanítványainak eggyel kevesebb lejátszott mérkőzésük van. Tehát ez akár 3 vagy több pontra is duzzadhat ha esetleg a csongrádi fiatalok botlanak még a bajnokság hátralevő szakaszában. A Mérkőzésről ismét Boda Péter a fiúk trénere adott egy kis összefoglalót:

„Mindenki feszülten érkezett a mérkőzésre, amely rá is nyomta az első félidőre a bélyegét mindkét csapat részéről. Próbáltuk demonstrálni edzéseken a légkört, amely ifi meccshez képest egyébként szuper volt, de nyilván ezt át kell élni elsősorban a srácoknak, mert később ezek halmazát hívják rutinnak. A félidei egygólos előny még kecsegtető is volt a gyenge színvonalú első fel időhöz képest. A második játékrészben a két beállós játék elől, míg az emberfogás hátul megzavarta kicsit a soraikat, így már 5 gólért is támadhattunk, ám hirtelen pár egyéni hibának köszönhetően megint csak 1 volt közte. Viszont az utolsó 12 percben mint már oly sokszor, CSAPATKÉNT működtünk,Kapitány lehúzta a rolót, elől pedig rutinos türelmes játékkal ziccerig vagy hetesig támadtunk. Komoly fegyvertény Csongrádon nyerni, hab a tortán hogy a Békéscsaba pontot vesztett. Most már a mi kezünkben a sorsunk, amit 30 kéz markol… Csak lengetni tudom a kalapom a Csapatom előtt!”

Köszönjük szépen és gratulálunk a fiúknak.

Reméljük töretlen lesz a menetelés és a szezon végén a legfényesebben csillogó érem lesz a nyakukban.