Leckét kaptunk!

Gyönyörű október végi napsütésben, már-már kiránduló hangulatban indultunk útnak 2019. október 26-án Kecskemétre az UL13-as bajnokság esedékes fordulójára. Csapatunk összeállítása kicsit foghíjasra sikerült, de ez nem befolyásolta a későbbi eredményt. Jó hangulatban, a várost kicsit körbejárva érkeztünk meg a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola tornacsarnokához.

Az ellenfelek felőli előzetes tájékozódás alapján nagyon kemény mérkőzésekre számítottunk. Ez be is igazolódott hiszen az Orosháza NKC I. csapata ellen 17:14 kaptunk ki, úgyhogy a félidőben még 7:6-ra vetettünk. A második félidőben -valószínűen a fáradtság miatt – már sok technikai hibát követtünk el. A második, Hódmezővásárhelyi elleni összecsapásra sajnos már az erőtlenség és az ebből fakadó sok-sok hiba volt a jellemző. Ellenfelünk egy mindenféle tekintetben nagyon jól felkészített és összeszokott társaság volt, nem jelentettünk számukra akadályt. Könyörtelenül kihasználtak minden helyzetet, így alakult ki a 32:8-as eredmény.

Ennek a fordulónak a legfőbb tanulsága az volt, hogy sokkal több figyelmet kell fordítanunk a kondicionális képességeink fejlesztésére. Hajrá MAFC! Hajrá Lányok!